Сравнение версий

Ключ

  • Эта строка добавлена.
  • Эта строка удалена.
  • Изменено форматирование.
Комментарий: Migration of unmigrated content due to installation of a new plugin


Подсказка

ПРО РОЗДІЛ:

 Реєстр ЕМК (електронних медичних карток) містить  всі ЕМК (стаціонарні картки, амбулаторні картки, діагностика) пацієнтів, що звернулися до ЛЗ.

Розділ інструкцій Робота з ЕМК пацієнта блоку Загальна інформація системи містить опис алгоритмів роботи медичними даними пацієнта, працівниками медичних закладів в системі MedEir.

В даному розділі зібрана вся інформація, необхідна для роботи користувача ЛЗ в системі з  медичними даними пацієнта: робота з ЕМК пацієнта, створення/редагування медичних даних, звітною інформацією. Вся інформація в інструкціях представлена у вигляді алгоритму дій, опис відповідних елементів ЕК системи наведено в окремих розділах інструкцій користувача, блоку Загальна інформація системи (текст містить окремі посилання на детальний опис того чи іншого функціоналу системи). Опис унікальних ЕК або елементів функціоналу системи наведено в даному розділі інструкцій. 

Робота з даними пацієнта в системі також потребує використання функціоналу eHealth для передачі інформації про пацієнта до ЦК eHealth. Тому в даному розділі інструкцій наведено використання функціоналу eHealth, але лише в загальному вигляді. Детальний опис роботи з тим чи іншим елементом функціоналу наведено в окремому розділі Робота з "eHealth".

Враховуючи, що здебільшого робота користувачів ЛЗ як ПМД, так і СМД з даними пацієнта схожа в системі, інформація подана в інструкціях загальною структурою для ПМД та СМД. Лише в певних моментах (де є різниця в роботі), інформація наводиться з приміткою ПМД або СМД.

Примечание
ВАЖЛИВО!

Для коректної роботи в системі MedEir та eHealth, необхідно попередньо ознайомитися з відповідними розділами Загальний опис елементів системи, Загальні реєстриПерсональні налаштування та Робота з "eHealth", а також іншими розділами загального блоку, що будуть корисними при роботі із даним розділом.

Співробітники технічної підтримки МІС MedEir допомогають у випадку виникнення складностей при роботі з системою (за умови, що користувач попередньо ознайомився з відповідним матеріалом для роботи). До деяких функцій системи співробітники технічної підтримки не мають доступу (робота з eHealth доступна лише користувачам, які зареєстровані на ЦК), тому для надання допомоги необхідний дистанційний доступ до ПК користувача (детально Навчальні матеріали та техпідтримка).

Інформація подана в інструкціях загальною структурою

для ПМД та СМД

для ПМД та СМД, тому в певних моментах, де є різниця в роботі, інформація позначена

приміткою ПМД або СМД - БУДЬТЕ УВАЖНІ!
Предупреждение

УВАГА!

Невиконання рекомендацій, поданих у відповідних розділах "Інструкції користувача" може призвести до некоректної роботи системи та виникнення помилок при подальшій роботі. Також, в залежності від складності вирішення помилок та усунення їх наслідків, може знадобитися певний час, що в свою чергу може позначитися на роботі як певного спеціаліста або групи, так і в цілому на роботі ЛЗ.

ЯК ПРАЦЮВАТИ З ІНФОРМАЦІЄЮ:

Для переходу до потрібної інформаці, необхідно обрати її з наведеної нижче або у дереві навігації розділу Робота з пацієнтом в МІС (зліва). Для переходу до інформації, зазначеної у іншому блоці, розділі або підрозділі, якщо вказано посилання, натискаєте на нього. Якщо   будь-який пункт переліку або крок містить додаткову інформацію, для її відображення необхідно розкрити список (детально, як користуватися інструкціями для користувача описано в розділі Навчальні матеріали та техпідтримка).

Робота з пацієнтом в МІС складається з використання функціоналу MedEir та eHealth, але алгоритм роботи при використанні того чи іншого функціоналу є незмінним. Його можливо розділити на три основних процеси: підготовчий, основнийзавершальний

Алгоритим роботи з пацієнтом:

  1. Підготовчий процес:
    • Проведення пошуку пацієнта в системі eHealth та MedEir. На цьому етапі обов'язково необхідно провести ідентифікацію пацієнта за паспортними даними для того, щоб потім працювати з правильними даним в системі або впевнитися у відсутності записів пацієнта в системах eHealth та MedEir.
    • У випадку повної відсутності в обох, або в одній із систем даних пацієнта, проводиться створення ЕК в MedEir та реєстрація пацієнта в eHealth (в залежності від ситуації).
    • У випадку наявності записів про пацієнта в системі, можливе редагування даних, за потреби.
  2. Основний процес:
    • Знайшовши та визначивши правильний запис пацієнта в eHealth та MedEir, користувач може перейти до роботи з пацієнтом, а саме: внесення або редагування медичних даних (створення оглядів, консультацій, створення направлень )та інше.
  3.  Завершальний процес:
    • Після завершення основного процесу роботи з даними пацієнта, користувач може сформувати статистичну інформацію (результати роботи): друковану форму тієї чи іншої картки окремого пацієнта або звітну форму певної групи пацієнтів.

Як бачимо, результат роботи користувача (завершальний процес) залежить від правильного виконання двох попередніх процесів алгоритму роботи з пацієнтом (підготовчий та основний). Порушення послідовності, правил виконання та роботи із системою призводить до помилок та викривлення результатів роботи користувача в МІС MedEir. Тому є важливим дотримання послідовності процесів (підготовчий, основний, завершальний), правил роботи із системою та алгоритму роботи з пацієнтом. Інформація про пацієнта в системі фіксується в певний проміжок часу, що регламентується відповідними правилами роботи із системою та пацієнтом. Внесення інформації в онлайн режимі не є обов'язковим, за винятком окремих ситуацій, що зазначені в окремих інструкціях. Користувачу надається певна свобода дій при роботі з системою та пацієнтом, але це також накладає і певну відповідальність за внесення даних. Вся інформація, що формується користувачем в медичній системі MedEir та eHealth є офіційною та рівноцінна інформації, створеній на паперових носіях. Ось чому є неприпустимим внесення недостовірної або завідома помилкової інформації про пацієнта в систему. Для полегшення роботи, користувачу потрібно орієнтуватись на правила та процеси роботи з медичною ситемою, викладені в інструкціях користувача. Правильно організований процес роботи із системою зменшує затрати часу та унеможливлює допущення помилок при роботі, що в свою чергу, підвищує ефективність роботи користувача та ЛЗ в цілому. Враховуючи подвійне навантаження на користувача, пов'язане з одночасним веденням паперової документації та використанням медичної системи, правильна організація процесу роботи є актуальною та необхідною.

Перелік інструкцій розділу та пошук 

Page Tree
expandCollapseAlltrue
rootРобота з ЕМК пацієнта
spacesINFO
excerpttrue
searchBoxtrue

Статистика переглядів інструкцій

приміткою ПМД або СМД - БУДЬТЕ УВАЖНІ!


Перелік інструкцій розділу та пошук 

Page Tree
expandCollapseAlltrue
rootРобота з ЕМК пацієнта
spacesINFO
excerpttrue
searchBoxtrue

Статистика переглядів інструкцій

Електронна медична карта (ЕМК) пацієнта

Передумови роботи з електронною медичною картою пацієнта (ЕМК)

  • Рекомендовано здійснити  "Пошук пацієнта в системі "eHealth"" Image Added спецдіязнаходиться в реєтрі "Пацієнти"/  "Всі пацієнти", для уникнення створення дублів.
Предупреждение
titleУВАГА!

Здійсніть пошук пацієнта  для уникнення створення дублів карток.

Обов'язково необхідно пересвідчитись чи немає ЕК  пацієнта створеного з помилкою у персональних даних.

Перегляд та робота ЕМК пацієнта

Для переходу в ЕМК пацієнта потрібно натиснути на спеціальну дію "ЕМК" (мал. 1)Image Added електронній карці пацієнта, або обрати реєстр "ЕМК", "Пацієнти", обрати пацієнта та натиснути спецдію "ЕМК" (мал. 2). 

Image AddedМал. 1 - Спецдія ЕМК пацієнта ( в ЕК)

Image Added

Мал. 12 - Спецдія ЕМК пацієнта (в реєстрі "Пацієнти")

Вкладка "Медичні документи"

Далі спеціаліст може, за потреби, створити Амбулаторну картку пацієнта, для цього необхідно в ЕМК пацієнта обрати вкладку "Медичні документи" (мал. 3).

Image Added

Мал. 3 - Створення Амбулаторної карти пацієнта 

Заповнити поля  форми створення Амбулаторної картки та натиснути "Ок" (мал. 4).

Image AddedМал. 4 - Заповнення Амбулаторної карти пацієнта 

Подсказка

Після створення амбулаторної карти у спеціаліста з'являється можливість роботи з іншити картками, що пов'язані з амбулатоною картою пацієнта.

Детальна інформація про роботі з амбулаторною картою в інстркуції: Амбулаторна картка


Для стаціонарного хворого у вкладці "Медичні документи" буде додано один з типів стаціонарної катри:

Медична карта стаціонарного хворого -  003/o;

Медична карта переривання вагітності - 003-1/o;

Історія пологів - 096/o (створюється для пацієнток,  які госпіталізовані в стаціонар із строком вагітності 22 тижні та більше );

Карта розвитку новонародженого 097/o – створюється в стаціонарі після пологів.

Подсказка

Детальна інформація по створенню госпіталізації (та стаціонарної карти) в інструкціях:

Госпіталізація Надходження (Приймальне)

Госпіталізація Візити (Приймальне)


Примечание
titleВАЖЛИВО!

У вкладці  "Медичні документи"  (мал. 5), оперевіряємо форму медично - облікової документації (003/о; 003-1/о; 096/о; 097/о), номер стаціонарної карти та дату створення. 

Після здійснення перевірки, перевіряємо чи зафіксований пацієнт у відділенні - натискаємо один раз лівою клавіші миші на стаціонарну картку. У картці, що з’явиться, необхідно перевірити відділення та зафіксувати пацієнта в палаті та на ліжку (мал. 5).

Image AddedМал. 5 - Стаціонарна карта


Для роботи з карткою "Денного стаціонару"  ЕМК необхідно  натиснути кнопку "Додати картку денного стаціонару", вказуємо відділення і натискаємо "ОК" (мал. 6)

Image Added

Мал. 6 - Картка денного стаціонару


Подсказка

Після створення карти Денного стаціонару у спеціаліста з'являється можливість роботи з іншити картками, що пов'язані з амбулатоною картою пацієнта.

Детальна інформація про роботі з амбулаторною картою в інстркуції: Денний стаціонар


Вкладка "Ключова інформація пацієнта"

Містить важливу медичну інформацію пацієнта (мал. 7). 

Image AddedМал. 7 - Блок "Імунізації"(вкладка "Ключова інформація пацієнта")

Також у вкладці "Ключова інформація пацієнта" (Блок "Імунізації") є можливість, для пацієнтів що мають щеплення проти Covid-19, роздрукувати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику (мал. 8; мал. 9).

Image Added

Мал. 8 - Роздрукувати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику 

Після натискання спецдії "Сертифікат вакцинації", Image Added  з'явиться друкована форма Міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику в документі  Microsoft Word (мал. 9).

Image Added

Мал. 9 - Міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику  (приклад)

Також у вкладці "Ключова інформація пацієнта" відображаються дані після отримання доступу до клінічної інформації пацієнта. Image Added

  • Після успішного отримання доступу до медичної інформації пацієнта (мал. 10).

Image Added

Мал. 10 - Отримання дозволу

Подсказка
Детальна інформація про роботі з дозволами: Отримання, перегляд та відміна дозволу на читання даних з ситеми eHealth


  • Переходимо у вкладку "Ключова інформація пацієнта"  та перевіряємо доступ на запитувану інформацію необхідній вкладці (мал. 11).

Image Added

Мал. 11 - Перегляд запитуваного діагностичного звіту (приклад)

Вкладка "Епізоди"

Дозволяє створити  та (або) містить перелік  створених медичних випадків пацієнта (мал. 12).

Image Added

Мал. 12 - Епізоди (створеня)

Подсказка

Детальна інформація про роботі з епізодом в інстркуції: Епізод ("eHealth")


Вкладка "Медичні висновки"

Містить перелік створених Медичних висновків пацієнта про тимчасову непрацездатрість (МВТН), для новонаролженого пацієнта - Медичний вичновок новонародженого (МВН) (мал. 13). 

Image AddedМал. 13 - Вкладка "Медичні висновки"

Подсказка
  • Детальна інформація про роботі з МВТН в інстркуціях: 

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність

Особливості редагування МВТН та найчастіші помилки обробки

Перелік помилок ЕРЛН при опрацюванні МВТН

Детальна інформація про роботі з МВН в інстркуції:

Медичний висновок про народження ("eHealth")


Вкладка "План лікування"

Дозволяє створити  та (або) містить перелік створених Планів лікування пацієнта (мал. 14).

Image AddedМал. 14 - Вкладка "План лікування"

Подсказка

Детальна інформація про роботі з планом лікування в інстркуції: План лікування "eHealth"