Вы просматриваете старую версию данной страницы. Смотрите текущую версию.

Сравнить с текущим просмотр истории страницы

« Предыдущий Версия 8 Следующий »


ЗмістОпис



Зовнішній вигляд головного вікна системи, складові частини, елементи управління

Після вдалого входу в систему на екрані відкривається головне вікно (мал.1) - "Навігатор". Вигляд цього вікна залежить від системних прав та налаштувань користувача. Отже, вікно, що відкриється на екрані конкретного користувача, може не бути ідентичним до зображеного на малюнку. Але структура вікна та призначення його елементів є однаковими для всіх користувачів. Далі розглянемо більш детально кожен елемент даного вікна.



Мал.1- Приклад вікна "Навігатора"

Вікно "Навігатора" включає такі елементи:

  • Заголовок, позначка [1] на мал.1 (див. тут...);
  • Головне меню, позначка [2] на мал.1 (див. тут...)
  • Стрічка, позначка [3] на мал.1 (див. тут...);
  • Робоча область, позначка [4] на мал.1 (див. тут...);
  • Інформаційна панель, позначка [5] на мал.1 (див. тут...).

Вікно системи може містити наступні закладки: ГоловнаВиглядНалагодження та інші. Набір закладок індивідуальний, залежить від різних елетронних карток (ЕК) певного реєстру системи (детально тут...).

Заголовок вікна "Навігатора"

У заголовку вікна "Навігатора" ал.1), якщо жодного реєстру не відкрито -  відображаєаться назва системи. В інших випадках назва відкритого Реєстру або ЕК.

Головне меню

Головне меню містить набір команд, незалежно від відкритої на даний момент закладки вікна системи (мал. 2):

Мал. 2 - Головне меню

Головне меню має наступний перелік команд:

  • Очистити кеш - очищає (видаляє) дані з пам'яті програми, позначка [1] на мал.2;
  • Налаштування – відкриває форму налаштування системи, що містить набір основних функцій, доступних користувачу, згідно наданих йому прав, детально описано у розділі, позначка [2] на мал.2 (детально описано у розділі Налаштування системи та Персональні налаштування);
  • Завершити роботу – дає змогу користувачу завершити роботу з системою, позначка [3] на мал.2, (детально описано у розділі Вихід з системи);
  • Вихід – виконує завершення сесії поточного користувача та відкриття вікна входу до системи, позначка [4] на мал.2, (детально описано у розділі Вихід з системи).

Стрічка

На стрічці розташовані необхідні для роботи команди, набір яких для кожної із Закладок, Реєстру (детально Опис та робота з реєстрами) та ЕК (детально Загальні функції карток реєстрів) свій. Набір блоку Реєстр стрічки, зліва (мал. 3), містить стандартний набір команд для всіх Реєстрів (кількість та набір кнопок залежить від налаштувань системи), опис наведено у таб. 1.

Мал. 3 - Cтандартний набір команд Стрічки

Таблиця 1. Опис стандартних команд

ЕлементКомандаЗначення

Створити  виконує відкриття детальної форми ЕК таблиці Реєстру для створення нового запису.

Відкрити/Редагувати

виконує відкриття детальної форми ЕК  таблиці Реєстру для редагування запису.

Закрити 

призводить до закриття Реєстру або ЕК.

Оновити призначена для оновлення вмісту Реєстру або ЕК.

Експорт дозволяє експортувати вміст реєстру даних у таблицю MS Excel.

Також стрічка містить блок Технічної підтримки розташований зправа "Навігатора" (мал.4), де зазначено дані зв'язку з технічною підтримкою МІС МедЕйр, опис наведено у таб. 2.

Мал. 4 - Блок Технічна підтримка

Таблиця 1. Опис блоку Технічна підтримка

ЕлементКомандаЗначення

Інструкції

перелік текстових та відео інструкцій в системі.

Он-лайн допомога

перехід на Портал підтримки користувачів МІС "МедЕйр"

Телефони та поштова адреса

зазначено перелік телефонів та електрону пошту технічної підтримки

Зовнішній вигляд стрічки залежить від розміру монітора. На моніторах меншого розміру стрічка буде стиснута за рахунок зміни розташування елементів управління. Стрічку можна згортати, або працювати зі стандартним поданням стрічки, тобто в розгорнутому вигляді. Для згортання необхідно викликати контекстне меню ал. 5) одним натисненням правої клавіші миші в області стрічки та вибрати пункт [Minimize the Ribbon]

Мал. 5 - Контекстне меню Стрічки

Робоча область системи

Після входу в програму Ви побачите центральну частину вікна "Навігатора" (мал. 6), що є Робочою областю вікна.



Мал. 6 - Робоча область системи


Робоча область системи містить:

  • Дерево навігації ярликів, позначка [1] на мал. 6;
  • Область роботи з ЕК, позначка [2] на мал. 6.

Вміст робочої області ЕК визначається тим, який реєстр або довідник був обраний в навігаційному меню (позначка [Дерево навігації], мал.7). Тобто вміст робочої області цілком залежить від того, який реєстр чи довідник був відкритий.

Дерево навігації ярликів має наступні стандартні закладки (спеціально розподілені групи ярликів - Модулі): реєстри, довідники та адміністрування (позначка [Закладки дерева навігації], мал.7) . Для того, щоб відкрити відповідні реєстри або довідники потрібно лівою кнопкою миші натиснути на потрібний ярлик у дереві навігації.

Відкриті реєстри та картки відображаються нижче області дерева навігації, в блоці "Відкриті картки" (Мал. 7). При одночасному відкритті декількох карток або реєстрів для переходу між ними досить натиснути на назві картки чи реєстру в блоці "Відкриті картки", після чого обрана картка або реєстр відобразиться в Робочій області системи. Також через блок "Відкриті картки" можна закривати картки та реєстри, натиснувши кнопку [Закрити] біля назви картки або реєстру.

Мал. 7 - Дерево навігації робочої області

Панель з деревом навігації, за необхідності, можна тимчасово приховати (для приховування\відкриття панелі потрібно натиснути кнопку  (позначка)) [Кнопка згортання Дерева навігації], мал.7).

Інформаційна панель

У нижній частині вікна "Навігатора" знаходиться спеціальна інформаційна стрічка (Мал. 8), яка для прикладу на малюнку розділена на зони.

Мал. 8 - Приклад інформаційної стрічки

  • У зоні 1 відображається назва системи.
  • У зоні 2 відображається ім'я користувача, який ініціював поточний сеанс роботи з cистемою.
  • У зоні 3 відображається версія системи.


  • Нет меток