Вы просматриваете старую версию данной страницы. Смотрите текущую версию.

Сравнить с текущим просмотр истории страницы

« Предыдущий Версия 41 Следующий »

Робота з випадками COVID-19 та реєстрація системі eHealth. Перегляньте Зміст та оберіть потрібний пункт...

ЗмістОпис

Внесення медичних записів, інформацію про направлення та рецепти осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) в системи eHealth.

Передумови створення та реєстрації записів.

Алгоритм дій при проведенні реєстрації або позначення помилкову реєстрацію та рекомендації при різних варіантах дій.

ВАЖЛИВО!

В інструкції надано повний перелік доступних функціональних можливостей для повноцінної роботи. Проте, не всі з них можуть бути доступними та використані при роботі, враховуючи налаштування та функціонал користувача.

Доступ до функцій в системі eHealth мають лише спеціалісти, які зареєстровані на ЦК eHealth, здійснили Авторизацію (детально тут...) та в залежності від системних прав конкретного користувача в МІС.

Для коректної роботи в системі MedEir та eHealth, необхідно попередньо ознайомитися з відповідними розділами Загальний опис елементів системиЗагальні реєстриПерсональні налаштуванняПошук та перехід до інформаціїРобота з пацієнтом в МІС, а також інструкціями Пошук пацієнта ("eHealth")Створення, редагування та реєстрація даних пацієнта ("eHealth")Імпорт пацієнта з "eHealth" та іншими інструкціями розділу Робота з "eHealth".

Співробітники технічної підтримки МІС MedEir допомагають у випадку виникнення складностей при роботі з системою (за умови, що користувач попередньо ознайомився з відповідним матеріалом для роботи). До деяких функцій системи співробітники технічної підтримки не мають доступу (робота з eHealth доступна лише користувачам, які зареєстровані на ЦК), тому для надання допомоги необхідний дистанційний доступ до ПК користувача (детально Навчальні матеріали та техпідтримка).

УВАГА!

Передумовою для внесення випадків COVID-19, є наявність відповідних прав в МІС, реєстрація та авторизація користувача в системі eHealth. Створений або обраний Епізод. Створена Консультація, що залежить від обставини звернення пацієнта.

Обов'язково, при внесенні інформації про випадки COVID-19, користувач повинен провести пошук пацієнта в системі eHealth та переконатися, що його проведено правильно. Дані пацієнта в системі MedEir та eHealth є ідентичними, відповідають персональним даним згідно документів, що посвідчують дану особу. Картки пацієнта в системах MedEir та eHealth повинні відповідати одному і тому ж пацієнтові. Для уникнення помилок при внесені та реєстрації випадків COVID-19, пошук потрібно проводити максимально інформативно (за всіма відомими персональними даними).

Для реєстрації інформації про Імунізацію, користувач повинен мати діючий та справний КЕП (ЕЦП).

Відсутність пошуку в eHealth та його проведення не за документами, що посвідчують особу пацієнта. Невиконання рекомендацій, зазначених в даній інструкції. Призводить до виникнення проблем в роботі користувача та системи (помилки при відправці даних до ЦК eHealth, порушення алгоритму роботи системи МІС МedEir), що в свою чергу, призводить до втрати часу на вирішення проблеми та усунення наслідків помилок.

Всю відповідальність при реєстрації випадків COVID-19, несе спеціаліст, який провів дану операцію.



ВИЗНАЧЕННЯ

Замість ведення форм первинної облікової документації № 058/о та № 060/о медичні працівники вноситимуть відповідні електронні медичні записи (ЕМЗ) через МІС до електронної системи охорони здоров'я (далі – ЕСОЗ), звідки інформація буде автоматизовано передаватись до ЕЛІССЗ (за матеріалами НСЗУ, Ведення пацієнтів з коронавірусною інфекцією в ЕСОЗ, тут...). 

Цілі при веденні ЕМЗ по випадкам COVID-19 (за матеріалами НСЗУ, тут...): 

  1. Підвищення ефективності протиепідемічних заходів щодо протидії COVID-19.

  2. Отримання оперативної інформації про підозри на інфікування, підтверджені діагнози захворювання на коронавірусну хворобу.

  3. Відстеження актуального стану випадків COVID-19:

    • діагнозу та його життєвого циклу;

    • пацієнта з точки зору його маршруту та поточного місця перебування, а саме самоізоляція чи знаходження у стаціонарі.

  4. Зменшення адміністративного навантаження на медичних працівників.

Правом подання електронних медичних даних, які стосуються коронавірусної інфекції, від імені ЗОЗ первинної медичної допомоги володіє будь-який активний медичний співробітник цього ЗОЗ.

УВАГА!

Користувач при реєстрації запису про випадок COVID-19 керується рекомендаціями НСЗУ, що надані в навчальних матеріалах Ведення пацієнтів з коронавірусною інфекцією в ЕСОЗ на сайті Національної служби (Академія НСЗУ), детально за посиланням тут...

Створення пакету медичних даних, що стосується випадків COVID-19, відбувається через Консультацію та фіксація лабораторно підтвердженого або не підтвердженого випадку коронавірусної інфекції в Спостереженні.



АЛГОРИТМ РОБОТИ ЛІКАРЯ

Зазначені методичні рекомендації містять інформацію щодо ведення електронних медичних записів (ЕМЗ) медичними працівниками ПМД при виявлені у пацієнтів випадків коронавірусної інфекції. В даній інструкції наведено базовий процес, алгоритм та правила ведення ЕМЗ в МІС та eHealth, що стосуються пацієнтів з підозрою на COVID-19 чи встановленим діагнозом COVID-19 (клінічно або лабораторно). В залежності від ситуації та обставин звернення пацієнта за медичною допомогою, Лікар самостійно приймає рішення про виконання тих чи інших дій відносно роботи з пацієнтом в системі. Для прийняття рішення Лікар керується рекомендаціями НСЗУ (тут...), спирається на наведену інформацію в даному методичному матеріалі та інших інструкцій, що пов'язані з роботою Лікаря ПМД (детально Пам'ятка користувача (ПМД), Таблиця Перелік основних розділів системи, необхідних для роботи спеціалістів ПМД).

Мал. 1 - Базовий процес щодо ведення ЕМЗ в ПМД при виявлені випадків COVID-19


Незалежно від виявленого випадку коронавірусної інфекції: чи з підозрою, чи встановленим діагнозом COVID-19 (клінічно або лабораторно), алгоритм дій лікаря буде однаковим (мал. 1 та таблиця 1). 

Таблиця 1. Алгоритм веденні ЕМЗ в МІС лікарем ПМД при виявлені у пацієнтів випадків COVID-19

Етап алгоритму та Інструкція Опис
1

Вхід до системи підкріплення ЕЦП, Авторизація в eHealth та інші дії перед початком роботи
2

Пошук картки пацієнта в МІС та eHealth
3

Огляд картки пацієнта в МІС та/або eHealth та внесення за потреби змін. Перегляд ЕМК пацієнта в МІС та медичних даних в eHealth 
4


Робота з Епізодом в рамках випадків COVID-19  або створення за відсутності
5


Створення та робота з Консультацією при виявлених  випадків COVID-19. Огляд пацієнта та внесення всієї інформації про стан пацієнта, а також дії Лікаря
6


Внесення інформації про COVID-19 та Спостереження в рамках Консультації
7


Реєстрація в eHealth Консультації разом з інформацією про COVID-19
8

Лікар ПМДРобота з Консультацією, ЕМК, Записом на прийом, Звітами в МІС та з Направленням, Ліками, Епізодом, та з іншою інформацією пацієнта в МІС та eHealth в залежності від обставин звернення

Відмінність лише у створенні Спостереження в рамках Консультації для внесення інформації для лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 та/або проведених лабораторних досліджень.


Загальні правила при внесення інформації по COVID-19

Враховуючи наведений Базовий процес та Алгоритм ведення ЕМЗ в ПМД при виявлені випадків COVID-19, до загальних правил слід віднести наступне:

  1. Початок роботи з МІС та eHealth (детально Пам'ятка користувача (ПМД)):
    • Вхід до системи.
    • Виконання всіх необхідних налаштувань (авторизація в eHealth, ЕЦП та інше...).
  2. Пошук пацієнта в МІС та eHealth, наведено загальний алгоритм пошуку в інструкції Пошук пацієнта (ПМД) (більш детально в інструкціях Пошук пацієнта ("eHealth") та Пошук пацієнта в системі):
    • Ідентифікація пацієнта за документом що посвідчує особу.
    • Пошук пацієнта в eHealth та МІС, як ідентифікованого.
    • Вибір потрібний варіанту беручи до увагу додаткову інформацію, як РНОКПП чи місце народження.
  3. В разі відсутності результатів пошуку, наявності змін в даних пацієнта, відмінностей між обліковими даними eHealth та МІС, відсутності Декларації та інших ситуацій (загальний алгоритм в інструкціях Пошук пацієнта (ПМД) та ЕК та ЕМК пацієнта (ПМД)):

ВАЖЛИВО!

Відсутність Декларації з лікарем ПМД не є перешкодою для реєстрації в eHealth інформації про виявлення випадків COVID-19. Для того щоб передати інформацію достатньо реєстрації пацієнта в eHealth, як ідентифікованої особи.

Основні дії з пацієнтом в ЕСОЗ та МІС починаються з визначення особи та пошуку пацієнта, щодо якого будуть внесені ЕМЗ:

Якщо пацієнта не вдається знайти, то необхідно перевірити чи правильно введені дані для пошуку.

Якщо дані коректні, але пацієнта не знайдено, необхідно виконати реєстрацію пацієнта, як ідентифікованого.

Особливості щодо роботи з Епізодом

Особливості при створенні взаємодії

Правила внесення інформації про випадок підтверджений/підозрюється клінічно

Внесення інформації про лабораторно підтверджений випадок 



  • Нет меток