ПРО РОЗДІЛ:

Дана інструкція містить короткий опис Інтерфейсу МІС для спеціалістів закладів СМД (середній медперсонал, лікар поліклініки та стаціонару, лаборанти). 

Інтерфейс системи для спеціалістів СМД схожий, відрізняється лише функціонал, опис якого наведено у відповідних розділах, інформація подана в інструкції загальною структурою для СМД.

ВАЖЛИВО!

Для коректної роботи з системою MedEir та eHealth необхідно попередньо ознайомитися з відповідними розділами блоку Опис системи та розділом Початок роботи (СМД).

У розділах інструкції надано повний перелік доступних функціональних можливостей для повноцінної роботи. Проте, не всі з них можуть бути доступними та використані при роботі, враховуючи налаштування та функціонал користувача, наприклад, ті чи інші елементи управління можуть бути відсутніми або недоступними (заблокованими).

Інформація подана в інструкціях загальною структурою для медичних спеціалістів СМД, тому в певних моментах (де є різниця в роботі) інформація позначена відповідною приміткою (вказана спеціальність або амбулаторні та стаціонарні умови), - БУДЬТЕ УВАЖНІ!

УВАГА!

Передумовою для роботи з інформацією даного розділу та роботою в системі є попереднє ознайомлення з відповідними розділами блоку Опис системи (перелік розділів зазначено тут...).

ЯК ПРАЦЮВАТИ З ІНФОРМАЦІЄЮ:

Для переходу до потрібної інформації, необхідно обрати розділ з наведеної таблиці (нижче) або у дереві навігації підрозділу Опис інтерфейсу (СМД) (зліва). Для переходу до інформації зазначеної у іншому блоці, розділі або підрозділі (якщо вказано посилання), перейдіть за посиланням. Якщо будь-який пункт переліку або крок містить додаткову інформацію, для її відображення необхідно розкрити список.

Більш детальна інформація як користуватися інструкціями, зазначена в розділі Навчальні матеріали та техпідтримка.

Після вдалого входу в систему, користувач бачить перед собою головне вікно системи (детально в розділі Інтерфейс системи). Робоча область головного вікна системи містить елемент - "Дерево навігації ярликів" (мал. 1 та - 5, позначка [1]), що є основним інструментом при роботі користувача з інформацією в системі (пошук та перегляд). Інтерфейс Дерева навігації ярликів є стандартним для спеціалістів СМД, що містить наступні елементи: "Модулі дерева навігації" (мал. 1 та - 5, позначка [2]), "Дерево навігації" (мал. 1 та - 5, позначка [3]) та вікно "Відкриті картки" (детально тут...).

Мал. 1 –  Інтерфейс користувача СМД


У правому верхньому куті (мал. 1, позначка [4]) зазначено інформацію про Технічну підтримку (перелік інструкцій, перехід на портал технічної підтримки та онлайн чат, телефони та електронна пошта).

У лівому верхньому куті (мал. 1, позначка [5]) розміщено головне меню системи, в якому необхідно провести налаштування для користувача, детально в розділі Персональні налаштування. 

У правому нижньому куті на інформативній панелі (детально тут...), вказано спеціаліста та логін облікового запису користувача (мал. 1, позначка [6]). Логін користувача зазначено у дужках.

УВАГА!

Наведений перелік модулів та реєстрів не є вичерпним. Інтерфейс залежить від налаштування системи, тому назва, вигляд піктограми, послідовність та перелік модулів, реєстрів та звітів можуть відрізнятися. Якщо наприклад користувач працює в поліклініці та стаціонарі йому доступні обидва модулі, так само і для інших спеціалістів ЛЗ.

ОБОВ'ЯЗКОВО відслідковувати, під яким саме обліковим записом увійшли до системи (мал. 1, позначка [6]), логін користувача зазначено у дужках (мал. 2, позначка [1])

Мал. 2 – Розташування логіну користувача (приклад)


Для спеціалістів СМД загалом назви та перелік модулів можуть бути наступними:

1. Основний модуль (в залежності від спеціаліста):


  • Для спеціалістів поліклініки, незалежно від спеціальності - "Поліклініка"     (мал. 3, позначка [2], детально про модулі тут...). Містить основний перелік реєстрів та підреєстрів (мал. 3, позначка [3], детально тут...), що несуть інформацію про пацієнта (персональну та медичну). Скорочений перелік реєстрів модуля наведено нижче в таблиці. 

УВАГА!

Якщо користувач СМД тільки починає працювати з системою,  ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно:

Мал. 3  –  Модуль "Поліклініка" (приклад)


"Поліклініка" (мал. 3, позначка [2])    (піктограми, назви модулів та реєстрів відрізняються в залежності від налаштування системи) містить наступні реєстри наведені в таблиці 1 (детальний опис реєстрів та ЕК в розділі Загальні реєстри).

Таблиці 1. Модуль "Поліклініка"

Для перегляду переліку реєстрів потрібно розгорнути таблицю за посиланням:
Назва реєстру/підреєструОпис

У даному реєстрі можна виконати пошук пацієнта за допомогою Загального пошуку чи за Фільтрацією, перейти до ЕМК пацієнта, тощо. На деяких проектах (залежить від налаштувань) доступний пошук пацієнта в системі eHealth.

Відображає інформацію стосовно записів на прийом до лікарів (дата, час початку та закінчення прийому, назва ЛЗ, тип консультації, спеціальність, дані про пацієнта, тип звернення і т.д.). Даний реєстр може містити підреєстри, елемент  містить згорнуті підреєстри, якщо натиснути розкривається їх перелік.

Містить інформацію стосовно викликів лікарів поза межами лікувального закладу.

Список електронних медичних карт пацієнтів.

Перелік пацієнтів, які перебувають на диспансерному нагляді в ЛЗ. Містить наступні дані: номер картки, ПІБ пацієнта, дата відкриття, ПІБ лікаря, діагноз за яким відкрито картку та ін.

Перелік лікарняних листків, виданих пацієнту. Дані відображаються за умови заповнення інформації в консультації лікаря. Даний реєстр може містити підреєстри, елемент  містить згорнуті підреєстри, якщо натиснути розкривається їх перелік.

Містить інформацію стосовно проведених лабораторних досліджень, а також дає змогу переглянути їх результати, відкривши запис.

Список електронних направлень пацієнтів. Пошук можна здійснити за допомогою відповідної кнопки Пошук направлення (знаходиться у верхній панелі) або через фільтрацію по номеру або за прізвищем пацієнта. Звертаємо увагу, що через Пошук направлення відображаються лише ті направлення, які мають статус "Нове" або "В черзі".

Перелік вакцинацій, які проведено/заплановано пацієнту. Інформація імпортується з ЕМК пацієнта, реєстр Таблиця імунізацій.

Містить інформацію щодо виписаних пацієнту рецептів.

Реєстр консультацій, що створені в рамках проекту телемедицини та проведені з використанням засобів дистанційного зв'язку.

  • Для спеціалістів стаціонару, незалежно в якому відділенні вони працюють -"Стаціонар"   (мал. 4 позначка [2], детально про модулі тут...). Містить основний перелік реєстрів та підреєстрів (мал. 4, позначка [3], детально тут...), що несуть інформацію про пацієнта (персональну та медичну). Скорочений перелік реєстрів модуля наведено нижче в таблиці. 

ВАЖЛИВО!

У випадку, коли користувач одного лікувального закладу працює також на іншій посаді, має дві спеціальності,  ОБОВ'ЯЗКОВО  потрібно ЕЦП переналаштовувати в системі, в залежності від того, під яким обліковим записом лікар увійшов до системи (детально тут...).

Мал. 4  –  Модуль "Стаціонар" (приклад)


"Стаціонар" (мал. 4, позначка [2], детально про модулі тут... (піктограми, назви модулів та реєстрів, відрізняються в залежності від налаштування системи), містить наступні реєстри наведені в таблиці 2 (детальний опис реєстрів та ЕК, в розділі Загальні реєстри).

Таблиці 2. Модуль "Стаціонар"

Для перегляду переліку реєстрів потрібно розгорнути таблицю за посиланням:
Назва реєстру/підреєструОпис

Інформація про пацієнтів, які поступили на госпіталізацію (фіксується дата і час надходження, номер в журналі, ПІБ пацієнта, форма карти 003/о або 096/о, ким скерований, відділення в яке госпіталізований, дата виписки і т.д.). Картка госпіталізації - "Візит".

Інформація про пацієнтів, які поступили на госпіталізацію (фіксується дата і час надходження, номер в журналі, ПІБ пацієнта, форма карти 003/о або 096/о, ким скерований, відділення, в яке госпіталізований, дата виписки і т.д.). Картка госпіталізації - "Надходження". Даний реєстр може містити підреєстри, елемент  містить згорнуті підреєстри, якщо натиснути розкривається їх перелік.

Інформація щодо призначеного плану лікування стаціонарних хворих із зазначенням препаратів та тривалості лікування

У даному реєстрі можна виконати пошук пацієнта за допомогою Загального пошуку, Пошуку пацієнта в системі eHealth чи за Фільтрацією, перейти до ЕМК пацієнта, тощо.  На деяких проектах (залежить від налаштувань) доступний пошук пацієнта в системі eHealth.

У даному підреєстрі відображається перелік тих пацієнтів, що відносяться до стаціонарного відділення користувача. Можна виконати пошук пацієнта за допомогою Загального пошуку, Пошуку пацієнта в системі eHealth чи за Фільтрацією, перейти до ЕМК пацієнта, тощо.

Реєстр карток новонароджених (ф. 097/о) містить інформацію про дату та час народження, стать, зріст та вагу, ПІБ матері. Даний реєстр може містити підреєстри, елемент  містить згорнуті підреєстри, якщо натиснути розкривається іх перелік.

Перелік відкритих у ЛЗ стаціонарних карток. Містить три підреєстри:

  • Стаціонарна картка 003/о
  • Стаціонарна картка 096/о
  • Стаціонарна картка 003-1/о

Даний реєстр може містити підреєстри, елемент  містить згорнуті підреєстри, якщо натиснути розкривається їх перелік.

Перелік згенерованих форм 066/о пацієнтів, що виписані зі стаціонару

Список електронних направлень пацієнтів. Пошук можна здійснити за допомогою відповідної кнопки Пошук направлення (знаходиться у верхній панелі) або через Фільтрацію по номеру або за прізвищем пацієнта. Звертаємо увагу, що через Пошук направлення відображаються лише ті направлення, які мають статус Нове або В черзі

Перелік оперативних втручань, зроблених пацієнту під час стаціонарного лікування (інформація підтягується зі стацкарти пацієнта, реєстр Оперативні втручання)

Перелік журналів, що ведуться в стаціонарі. Даний реєстр може містити підреєстри, елемент  містить згорнуті підреєстри, якщо натиснути розкривається їх перелік

  • Для спеціалістів лабораторії  - "Діагностика/Лабораторія"  (мал. 5, позначка [2], детально про модулі тут...). Містить основний перелік реєстрів та підреєстрів (мал. 5, позначка [3], детально тут...), що несуть інформацію про пацієнта (персональну та медичну).

Мал. 5  –  Модуль "Лабораторія" (приклад)

2. Модуль звітів (статистики): 

Містить перелік звітів для спеціалістів СМД (мал. 1 та позначка [2], детально про модулі тут...). Зміст даного модуля залежить від того, де працює користувач (поліклініка/стаціонар/лабораторія), детально в інструкції Звіти та ДФ СМД.

3. Модуль довідників: 

УВАГА!

Всі звіти формуються відповідно до внесеної лікарями інформації про пацієнта до системи, за відсутності потрібної інформації дані до звіту не потрапляють.

Містить перелік доступних для перегляду або редагування довідників системи (мал. 1 та 3 позначка [2], детально про модулі тут...).   

Для збільшення малюнку, натисніть на нього лівою кнопкою миші

Мал. 6  –  Модуль "Реєстратури" (приклад)

В залежності від налаштування системи, також можуть бути окремо винесені інші модулі, наприклад "Реєстратура" , що містить перелік необхідних реєстрів для роботи (мал. 6)

ВАЖЛИВО!

Вся необхідна інформація для роботи користувача знаходиться в системі. Для пошуку необхідної  інформації, спочатку потрібно визначити, до якого модуля вона відноситься, потім визначити реєстр, далі провести пошук. Детально про пошук та перехід до інформації зазначено в розділі Пошук та перехід до інформації.

Для отримання додаткової інформації, що містить система (формування певних звітів, що відсутні в системі), необхідно звернутися до технічної підтримки із запитом, детально у розділі Навчальні матеріали та техпідтримка.

Детально опис модулів та реєстрів можна переглянути у підрозділі Опис та робота з модулями та розділі Загальні реєстри. Загальний опис роботи з пацієнтом зазначено в розділі Робота з пацієнтом, з функціоналом  eHealth зазначено в розділі Робота з "eHealth". Детальний перелік модулів та реєстрів зазначено в розділі Робота з модулями та реєстрами СМД.




  • Нет меток