Даний функціонал доступний лише для медичних закладів Херсонської області

Інструкція знаходиться в стані актуалізації

Внесення результатів досліджень по направленню від лікаря

Лікарі лікувальних закладів формують внутрішні Направлення на аналізи пацієнту, які попадають у реєстр "Результати досліджень"/ "Направлення ЗОЗ" у стані "Новий", або якщо в направленні проставляють галочку забрано біоматеріал стан автоматично змінюється на "Забрано біоматеріал".

Лікар Лаборант має можливість відсортувати направлення по Даті створення направлення, по плановій даті здачі аналізів, по стану, по ПІБ пацієнта тощо.

Існує 4 стани направлень:

1)Новий - новостворене направлення;

2)Забрано біоматеріал - заповнене поле Час забору біоматеріалу;

3)На валідації – заповнений результат та дата дослідження, Контроль якості результатів аналізу;

4) Внесено результат - валідний результат (готовий).


  1. Щоб внести результат досліджень, працівник лабораторії повинен відкрити реєстр «Направлення ЗОЗ» (модуль "Діагностика") (мал. 1).

Мал. 1 - Реєстр "Направлення ЗОЗ" (приклад)

 У таблиці, що відкриється, будуть відображатися всі лабораторні дослідження створені лікарями лікувальних закладів в конкретну лабораторію.

2. Потрібно знайти в таблиці потрібний аналіз по колонці "ПІБ" по містить і натиснути кнопку  на верхній панелі або двічі натиснути лівою клавішею миші (мал. 2).

Мал. 2 - Пошук за допомогою фільтрації по колонці "ПІБ"

3. У вікні що відкриється потрібно ознайомитись з інформацією з направлення на аналіз  від лікарів ЛЗ , та заповнити всі необхідні поля картки:  "Дата і час забору біоматеріалу" (1); "№ біоматеріалу" (2), "Тип біоматеріалу" (3), "Тип пробірки" (4), "Дату дослідження" (6), "Дату  і час надходження зразку" (5), а також внести результат самого дослідження (7), після чого натиснути кнопку на верхній панелі "Зберегти" (мал. 3).

Мал. 3 - Заповнення лабораторного дослідження (приклад)

4. В полі "Зміст результату дослідження" необхідно вписати ПІБ лікаря, який валідував дослідження (мал. 4).

Мал. 4 - Заповнення поля "Зміст результату дослідження" (приклад)

Після заповнення картки натискаєм Зберегти і закрити та переходимо до наступного результату.

Самостійне створення направлення та внесення результату

УВАГА!

При самозверненні пацієнта у лабораторію на здачу аналізу, для фіксації всіх показників по результату аналізу в системі МЕДЕЙР, та друку результату, направлення необхідно створити самостійно (мал. 5) :

1) Відкрити реєстр "Результати досліджень" або "Направлення ЗОЗ";

2) Натиснути спеціальну дію  «Створити нові аналізи»

3) Ввести дані в направлення: дата направлення, звідки  направлено, лабораторія, аналіз, ПІБ пацієнта необхідно ввести прізвище, ім’я та обрати вже існуючого пацієнта з випадаючого списку; Якщо такого пацієнта в базі немає, необхідно створити нову картку пацієнта через кнопку Додати в полі ПІБ пацієнта.

4)Натиснути «ОК»;

5)У створеному направленні  заповнити результат після виконання дослідження;

Мал. 5 - Самостійне створення направлення на аналіз


Спеціальні дії:

«Внесення результатів» - надає можливість вносити результати аналізів по кожному аналізу окремо для всіх пацієнтів, яким його було проведено.

Відкриває форму для внесення результатів аналізів, в якій обирається назва аналізу, результати якого треба ввести в систему, і система відображає направлення,

по яких забрано біоматеріал для  проведення даного дослідження.  В колонці "Результат" потрібно ввести значення всіх показників та натиснути кнопку «Внести результати» .

Направлення, опрацьовані таким чином змінять стан на "Внесено результати" і потраплять в реєстр "Внесені результати" (мал. 6).

Мал. 6 - Внести результат

Відбракування/Скасування

Якщо з певних причин проведення дослідження було відбраковане, або пацієнт не звернувся для проведення тестування (забору матеріалу для аналізуаналізу) система надає можливість, відкривши картку направлення, скасувати дослідження, скористатись кнопкою «Скасувати/відбракування» (мал. 7). 

При натисканні на яку, відкривається форма для заповнення "Скасувати/Бракувати" де необхідно вказати причину бракування та натисніти «Ок» (мал. 8).

Мал. 8 - Причина скасування проведення дослідження


Після внесення змін у картці натиснути  «Зберегти і закрити» дослідження. Направлення скасовано (мал. 9).

Мал. 9 - Збереження скасованого дослідження

Друк результату

Для Друку результату перейдіть у вкладку "Друк" та оберіть Варіант Результат ДУ "Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України" (мал. 10).

Мал. 10 - Кнопка друку бланку





  • Нет меток