Сравнение версий

Ключ

  • Эта строка добавлена.
  • Эта строка удалена.
  • Изменено форматирование.

...

Реєстри даних відображаються в робочій області "Навігатора" при виборі певного реєстру (мал. 1).

Image RemovedImage Added

Мал. 1 - Приклад реєстру даних

...

Щоб змінити ширину будь-якої колонки, слід спочатку встановити курсор миші на праву межу заголовка цієї колонки так, щоб на екрані з'явився символ Image RemovedImage Added , а потім натиснути ліву кнопку миші і, утримуючи цю кнопку, перетягнути межу колонки на потрібну відстань вправо або вліво, і відпустити ліву кнопку миші. Якщо двічі клацнути лівою кнопкою миші по правій межі заголовка колонки, то ширина цієї колонки автоматично зміниться таким чином, щоб навіть найбільш довге значення в ній було видно на екрані повністю.

Для зміни ширини колонок можна скористатися також пунктами меню, яке відкривається після натискання на колонці правою кнопкою миші, і вибравши пункт [Оптимальна ширина] (мал. 2). Ширина поточної колонки автоматично зміниться в найбільш довгому значенні в ній.

Image RemovedImage Added

Мал. 2 - Приклад оптимальної ширини колонки

...

Якщо встановити курсор миші на заголовок певної колонки і один раз клацнути лівою кнопкою миші, то записи в реєстрі даних будуть автоматично впорядковані за значеннями полів цієї колонки. У правій частині заголовку колонки з'явиться символ Image RemovedImage Added або Image RemovedImage Added , який показує, що записи впорядковані, відповідно за зростанням або за зменшення значень полів у цій колонці (у разі полів, які містять текстові дані, символ Image RemovedImage Added означає впорядкування за абеткою). Для того щоб змінити впорядкування на протилежне, слід ще раз клацнути лівою кнопкою миші на тому ж заголовку колонки. Утримуючи клавішу {Ctrl} і клацнувши один раз по заголовку колонки, можна скасувати упорядкування записів реєстру за значеннями в цій колонці (при цьому трикутник у назві колонки зникає).

...

Впорядкування записів за значеннями полів певної колонки можна виконати також шляхом вибору певного пункту контекстного меню заголовка цієї колонки, яке відкривається після натискання на заголовку колонки правою кнопкою миші. Вибір пункту Сортувати за зростанням цього додаткового меню дозволяє виконати упорядкування записів реєстру за зростанням значень полів виділеної колонки. Відповідно вибір пункту Сортувати за спаданням) з цього ж додаткового меню дозволяє виконати аналогічне впорядкування по зменшенню (мал. 3).

Image RemovedImage Added

Мал. 3 - Приклад сортування по зростанню/по зменшенню

...

Для того щоб скористатися можливістю фільтрації для певної колонки, треба клацнути лівою кнопкою миші на символі Image RemovedImage Added в правій частині заголовка цієї колонки. У результаті під заголовком колонки відкривається форма, яка дає можливість задати критерій фільтрації з використанням операцій порівняння, як "рівне", "починається", "містить", "більше", "більше або дорівнює", "менше", "менше або дорівнює", "порожнє", "не порожнє", "між" (мал. 4).

Перелік операцій порівняння залежить від типу значень у колонці. Так, для значень з датами (наприклад, значень у колонці "Дата народження") у переліку операцій порівнянь будуть такі операції, як: "=", "<", ">", ">=", "<=", " між" (мал. 5). А для інших значень (наприклад, значень у колонці "Номер амбулаторії") у переліку операцій порівнянь будуть такі операції, як: "Починається", "Рівне", "Містить" (мал. 6). Для значень, які є вибором зі списку (наприклад, значення в колонка "Стан") операції відсутні, можливо, тільки вибрати з переліку для фільтрації значення, які може приймати даного типу атрибут (мал. 7).

 

Image RemovedImage Added

Мал. 4 - Приклад фільтра

Image RemovedImage Added

Мал. 5 - Приклад фільтра для колонок типу дата

Image RemovedImage Added

Мал. 6 - Приклад фільтра для колонки типу строки

Image RemovedImage Added

Мал. 7 - Приклад фільтру для колонки типу список

...

Скористатися механізмом фільтрації можливо як для однієї колонки, так і для декількох або навіть усіх колонок реєстру одночасно. Якщо для однієї або декількох колонок обраний певний режим фільтрації, то символ Image RemovedImage Added в заголовку цих колонок відображається постійно, а в нижній частині реєстру з'являється рядок з коротким описом всіх встановлених режимів фільтрації (мал. 8).


Image RemovedImage Added

Мал. 8 - Приклад рядка умов фільтрації

Клацнувши лівою кнопкою миші на кнопку Image RemovedImage Added [Очистити фільтр] у правій частині рядка, можна одночасно відмінити фільтрацію по всіх колонках реєстру. Після цього в реєстрі знову відобразяться всі наявні записи.

Зняття перемикача Image RemovedImage Added в лівій частині рядка умов фільтрації, дає можливість зняти умови фільтрації і відобразити всі дані реєстру, але при цьому умови фільтра будуть збережені, з можливістю знову встановити перемикач і скористатися цими самими умовами фільтра.

...

Для групування записів реєстру даних необхідно натиснути правою кнопкою миші на заголовку реєстру, вибрати з контекстного меню пункт Показати панель групування (мал. 9).

Image RemovedImage Added

Мал. 9 - Показати панель групування

У результаті у верхній частині реєстру відкриється Панель групування:

Image RemovedImage Added

Панель групування призначена для розміщення заголовків тих колонок, за значеннями полів яких необхідно згрупувати записи в реєстрі. Для виконання групування слід мишею (притримуючи ліву кнопку) перетягнути заголовки потрібних колонок на панель групування. На панелі групування може бути розміщено в довільному порядку будь-яку кількість заголовків колонок реєстру даних (мал. 10).

Image RemovedImage Added

Мал. 10 - Приклад розміщення заголовків колонок на панелі групування

Після цього реєстр буде розбито на кілька підреєстрів (мал. 11). Кожен з цих підреєстрів можна розкрити, клацнувши мишею на символі Image RemovedImage Added . Після відкриття підреєстрів символ Image RemovedImage Added змінюються на символ Image RemovedImage Added , який слід використовувати для закриття підреєстрів.

Image RemovedImage Added

Мал. 11 - Приклад вигляду реєстру після групування заголовків колонок

...

У системі передбачена можливість сховати одну або кілька колонок реєстру даних (тобто тимчасово припинити відображення тих колонок реєстру, зміст яких користувачу в даний момент не потрібен). Для цього необхідно скористатися кнопкою Image RemovedImage Added [Налагодження колонок] , розміщеної на панелі інструментів реєстру на закладці "Вигляд", або вибрати пункт Налагодження колонок контекстного меню реєстру.

У результаті використання кнопки Image RemovedImage Added [Налагодження колонок] або вибору пункту Налагодження колонок контекстного меню на екрані відкривається спеціальна форма "Налаштування" (мал.12), яка призначена для розміщення заголовків тих колонок реєстру, які потрібно тимчасово сховати або відобразити. Якщо встановити курсор миші на заголовок будь-якої колонки реєстру, натиснути ліву кнопку миші і, притримуючи цю кнопку, перетягнути заголовок на форму "Налагодження", то відповідна колонка відображатися в реєстрі не буде (хоча всі дані, що містяться в прихованій колонці, будуть зберігатися в системі).

Існує можливість тимчасово приховати довільну кількість колонок реєстру .

Image RemovedImage Added

Мал. 12 - Приклад форми "Налагодження колонок"

Для того щоб повернути відображення тимчасово прихованих колонок, треба знову відкрити форму "Налагодження колонок" (скориставшись кнопкою Image RemovedImage Added [Налагодження колонок] або шляхом вибору пункту Налагодження колонок контекстного меню заголовка реєстру), виділити мишкою заголовок потрібної колонки і, притримуючи ліву кнопку миші, перетягнути заголовок колонки в бажане місце заголовка реєстру.

Також існує можливість відобразити всі колонки за замовченням, тобто показати набір і порядок колонок, передбачений системою, для цього скинути налаштування користувача. Для того щоб скинути налаштування, необхідно скористатися кнопкою Image RemovedImage Added [Скинути налагодження колонок] або вибрати пункт Скинути налагодження колонок  контекстного меню викликаного безпосередньо в реєстрі.

...

Зауважимо, що операції фільтрації та сортування здійснюється для всього реєстру, а не для поточної сторінки, тоді як групування здійснюється в межах сторінки.

Image RemovedImage Added

Мал. 13 - Приклад рядку пейджингу та підсумків

Для зручного переходу між сторінками існують кнопки переходу: на наступну сторінку Image RemovedImage Added [Наступна сторінка] , кнопка переходу на останню сторінку Image RemovedImage Added [Остання сторінка] , кнопка переходу на попередню сторінку Image RemovedImage Added [Попередня сторінка] , кнопка переходу на першу сторінку Image RemovedImage Added [Перша сторінка] Зауважимо, що перебуваючи на першій сторінці, кнопки переходу  [Перша сторінка] ,  [Попередня сторінка] не доступні. Аналогічно, на останній сторінці реєстру, кнопки Image RemovedImage Added [Наступна сторінка] і Image RemovedImage Added [Остання сторінка] заблоковані.

...

Для експорту вмісту реєстру призначена кнопка Image RemovedImage Added [Експорт в Excel] , розміщена на панелі інструментів. Після натискання на цю кнопку відкривається документ Excel.

...

При експорті вмісту реєстру зберігаються налаштування переліку колонок, ширини та послідовності відображення колонок у реєстрі, упорядкування записів у реєстрі. Тобто реєстр експортується в тому вигляді, в якому він був налаштований до виконання операції Image RemovedImage Added [Експорт в Excel] .

Експорт вмісту реєстру у таблицю MS Excel

Вибір пункту Image RemovedImage Added [Експорт в Excel] панелі інструментів реєстру дозволяє експортувати вміст реєстру даних у таблицю MS Excel. Після вибору цього пункту на екрані відкривається вікно програми MS Excel з таблицею, вміст якої повністю збігається з вмістом поточного реєстру.

...

Для оновлення вмісту реєстру даних призначена кнопка Image RemovedImage Added [Оновити] , розміщена на панелі інструментів реєстру.

...

Крім оновлення за допомогою кнопки Image RemovedImage Added [Оновити], в Системі передбачена можливість індивідуально налаштувати автоматичне оновлення реєстру даних через певні проміжки часу. Щоб активувати функцію автоматичного оновлення (мал.14) необхідно на панелі інструментів реєстру на вкладці "Вигляд" задати бажаний період оновлення(час вказується в хвилинах):

Image RemovedImage Added

Мал. 14 - Приклад активації автоматичного оновлення реєстрів

...

У результаті відкривається ЕК запису, при цьому можна переглянути інформацію документа, і при необхідності внести зміни за певними правилами.

Image RemovedImage Added

Мал. 15 - Контекстне меню

...

Для створення нового запису необхідно:

  1. Натиснути кнопку Image RemovedImage Added [Створити запис] , розміщену на панелі інструментів реєстрів або натиснути клавішу {Insert} для відкриття нового запису
  2. Внести необхідну інформацію в поля електронної картки;

...