Зміст | Інструкція описує | Відео | |
---|---|---|---|
Функціоналу електронного рецепту (ЕР, е-рецепт) в МІС, дії лікаря до виписки рецепту та при роботі безпосередньо з рецептом. Поточна інструкція розрахована на користувача, що вже ознайомлений з роботою в МІС. Вся інформація, що передує роботі з ЕР: пошук пацієнта, редагування, створення та його реєстрація, а також робота з електронно медичними записами (ЕМЗ) пацієнта (ЕМК, амбулаторна/стаціонарна картка, Епізод, Взаємодія) описана у відповідних інструкціях. Тому перед тим, як розпочати працювати з е-рецептом, радимо спочатку ознайомитися з інструкціями по роботі з пацієнтом та його медичними записами. В тексті наводяться посилання на інструкції, що є дотичними до роботи з ЕР. | Е-рецепт на антибіотики| Основні кроки по виписуванню на амбулаторному та стаціонарному прийомі |
Електронний рецепт в МІС
Формується згідно Державного реєстру лікарських засобів на:
- Серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання, цукровий діабет 2-го типу, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів
- Нецукровий діабет, інсулінозалежних
- Розлади психіки та поведінки, епілепсію
- Антибактеріальні засоби
Електронний рецепт
Це цифровий аналог паперового рецепту, що створений та зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) згідно з вимогами чинного законодавства України про електронний документообіг. Електронний рецепт сформирований на підставі внесених медичних записів про стан здоров'я пацієнта, містить призначення лікаря пацієнтові на певний лікарський засіб та підписаний особистим кваліфікованим електронним підписом лікаря.
Мал. 1 - Пошук пацієнта в ЕСОЗ для амбулаторних умов (ПМД/СМД)
Мал. 2 - Пошук пацієнта в МІС для стаціонарних умов (СМД)
2. Огляд пацієнта лікарем
Дії лікаря по за МІС
Лікар оглядає пацієнта та встановлю причину звернення, стан пацієнта та іншу медичну інформацію, що пов'язана зі зверненням пацієнта за медичною допомогою. Яка буде підставою для формування ЕР на лікувальний засіб (ЛЗ).
ВАЖЛИВО!
Тільки лікар на огляді може визначити доцільність та необхідність призначення лікарських засобів при лікуванні пацієнта, керуючись відповідними алгоритмами, протоколами лікування. Провести консультацію за допомогою засобів зв'язку лікар може лише в окремих випадків: хронічна хвороба або подовження лікування (інформація про стан пацієнта та попередні призначення зафіксований в ЕСОЗ)
3. Реєстрація Епізоду та Взаємодії
ВАЖЛИВО!
- Підставою для формування рецепту є зареєстрована Взаємодія в стані "Завершено".
- Для виписування ЕР обов'язково заповнювати місце надання послуг.
- За амбулаторними умовами для СМД :
- якщо пріоритет візиту пацієнта планово, то вказати направлення
- якщо пріоритет ургентно, то направлення відсутнє
- За налаштуваннями деяких медичних програм існує перевірка на зазначений основний діагноз у взаємодії. Тому обов'язково звертайте увагу який саме код діагнозу вказано як основний. Якщо основним діагнозом вказано діагноз, за яким заборонено виписувати препарат, то система вам не дозволить цього зробити.
- Тип взаємодії рекомендовано вказувати "В закладі охорони здоров'я" або інший який передбачає можливість огляду пацієнта лікарем, для визначення його стану, що буде підставою для призначення препарату/-ів.
- Електронний рецепт повинен бути виписаний під час прийому пацієнта лікарем та після реєстрації взаємодії. Використовувати раніше створену взаємодію не рекомендовано. У крайніх випадках лікар може використати раніше створену взаємодію але не пізніше 7 днів від дати створення рецепту та під власну відповідальність.
Мал. 3 - ЕМК пацієнта в МІС та медичні записи незалежно від умов та рівня надання медичної допомоги